Seuran sääntömääräinen kokous 25.4.2023
Julkaistu: 26.04.2023 09.00

Seuran sääntömääräinen kokous 25.4.2023

Seuran sääntömääräisessä kokouksessa hyväksyttiin seuralle uudet, tämän päivän seuratoimintaan vastaavat säännöt. Edelliset säännöt olivat seuran alkuperäiset vuodelta 1968. Sääntöjen näkyvimpänä uudistuksena on vuosikokouksen muuttuminen kevät- ja syyskokouksiksi. Sääntöihin voi tutustua tarkemmin www-sivujemme materiaalipankissa.

Seuramme sai myös uuden puheenjohtajan ja johtokunnan, jonka toivotamme lämpimästi tervetulleeksi. Johtokunnan puheenjohtajana aloittaa Markku Suomenvirta ja jäseninä Marja Sammalmaa, Anna Eskola, Antti Lämpsä sekä jatkokaudella Mirka Niskanen, Sami Hämäläinen, Juha Koskela ja Katariina Heikkilä.

Haluamme osoittaa myös suuret kiitokset väistyvälle puheenjohtajallemme Juha Linnalle, joka on esimerkillisesti ja suurella viisaudella vienyt toimintaamme eteenpäin jo useamman kauden ajan. Onneksi saamme turvautua hänen neuvoihinsa ja vankkaan seuraosaamiseen vielä mentorin roolissa.

Onnea ja menestystä koko seuralle tulevaan!